Baner20przykadow

Foto książka czy klasyczny album?

foto-ksiazki

W dobie nowoczesności pojawiają się nowe alternatywy, a wraz z nimi także pewnego rodzaju dylematy. Dawniej w sferze pamiątek z wesela liczyły się tylko zwykłe albumy ślubne i ewentualnie zmontowany przez kamerzystę film. Dziś? Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej. Skupmy się na zdjęciach oraz na alternatywie, która już podbija serca młodych par.

 

Alternatywą dla zwykłego albumu jest foto książka. Jak sama nazwa wskazuje, główną rolę w tej pamiątce odgrywają zdjęcia. Czym więc różni się foto książka od zwykłego albumu? Oprawą oraz dodatkami, które sprawiają, że oglądanie zdjęć nabiera nowego znaczenia. Otóż foto książka to nic innego, jak wplecione zdjęcia w historię pary młodej. Pod każdym zdjęciem umieszcza się adekwatny wierszyk, a książka tworzy jedność, opowiadając historię o ślubie. Oczywiście fotografowie, którzy tworzą takie foto książki mogą przygotować fotograficzną opowieść o dowolnej uroczystości. Jednak to wesela wiodą prym i to one najczęściej są tematem przewodnim dla foto książek.

 

Klasyczny album vs foto książka

 

Klasyka jest dobra, ale niestety jest nudna. Przeglądanie setek zdjęć może znudzić się już w połowie. Dlatego fotografowie przygotowali ofertę - ciekawa oprawa zdjęć, dodanie wierszy oraz specjalnego tła, na którym umieszcza się zdjęcia. Zwykle w foto książce zamieszcza się nieco mniej fotografii, ale każda z nich jest opisana i jest częścią historii. Otwierając foto książkę wchodzimy do stworzonego przez fotografa świata, który przekazuje pewną puentę. W zwykłym albumie tego nie ma - największą awangardą może być poukładanie zdjęć od A do Z, a w przypadku wesel od początku ceremonii do zakończenia uroczystości.

 

Świat się zmienia, zmieniając nasze podejście do codzienności. Zmienia się także nasze spoglądanie na sztampowe dodatki i pamiątki. Jeżeli wesele ma być niespotykane i zapamiętane do końca życia, warto zadbać także o nietypowe pamiątki. Foto książka jest idealnym łącznikiem między tradycją, zdjęciami i idealną aranżacją zdjęciową, która dodatkowo okraszana jest wierszykami i ciekawymi opisami.

 

Foto książki i foto albumy kupisz na manetbook.pl - sprawdź.

 

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

 

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2051783
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
311
420
2638
1996558
2638
14829
2051783

Twoje IP: 3.230.154.129
Czas serwera: 2020-06-06 15:10:39