Baner20przykadow

Przegląd tanich aparatów Nikon.

Nikon jest uznaną marką aparatów cyfrowych. Najbardziej znamy ją z lustrzanek które posiadają charakterystyczny czerwony pasek koło spustu migawki. Nie mniej znane są Nikon Coolpix to kompakty do codziennej fotografii podczas wakacji, imprez rodzinnych itp.. Zacznijmy od dolnej półki cenowej czyli Nikona Coolpix L30 oraz Nikon Coolpix S2800.

nikon coolpix s2800nikon coolpix L30

Gdy porównamy aparaty cyfrowe nikon ceny w różnych sklepach to modele Coolpix L30 i S2800 można kupić w okolicach 350zł. Aparaty są bardzo do siebie podobne pod względem parametrów. Posiadają matrycę CCD o rozdzielczości 20 mln pikseli, chodź na ilość megapikseli nie mamy co patrzyć przy tej klasie aparatów, gdyż to tylko chwyt marketingowy. Ważniejszym parametrem od ilość pikseli jest wielkość sensora który rejestruje obraz. Gdyż przy dużej ilości megapikseli i małym sensorze oraz słabszym oświetleniu wyjdą „szumy”. Oczywiście nie musi tak być zawsze, gdyż aparaty stają się coraz bardziej dokładniejsze i eliminuje się ten niechciany efekt. Dlatego polecamy przy wyborze aparatu cyfrowego typu kompakt na ilość megapikseli patrzyć z przymrużeniem oka. Porównajmy dalsze parametry, oba modele posiadają 5 krotny zoom optyczny, nagrywają filmy w HD. Zaletą S2800 jest fakt że posiada własny dedykowany akumulator które są wydajniejsze niż baterie typu AA które zasilają L30. Nośnik danych modeli to SD, SDHC lub SDXC. Jedyne różnice tych modeli to rozmiary, S2800 jest nieco mniejszy i co za tym idzie posiada 2.7 calowy ekran zamiast 3 calowego.

Z dodatkowych opcji które często przyciągają klienta to:
System portretu inteligentnego umożliwia wykonywanie za każdym razem idealnych portretów. Dzięki Wyzwoleniu uśmiechem zdjęcie zostanie zrobione dokładnie wtedy, gdy fotografowana osoba się uśmiecha. Funkcja Wykrywanie mrugnięcia ostrzega, gdy ktoś ma zamknięte oczy, a Redukcja efektu czerwonych oczu koryguje nienaturalne czerwone zabarwienie spowodowane użyciem lampy błyskowej.
Druga opcja to: redukcja rozmycia obiektu w ruchu gwarantuje uzyskanie ostrzejszych zdjęć, zmniejszając wpływ drgań aparatu oraz kompensując ruch aparatu i fotografowanych obiektów.

Patrząc na te dwa aparaty cyfrowe można rzecz, że obojętnie który weźmiemy nie będziemy żałować czemu nie wybraliśmy tego drugiego. Nikon zalicza S2800 do aparatów stylowych, bez oporów można pokierować się wyglądem przy wyborze.

Pamiętajcie o jednym podczas wybierania aparatów. Aparat nie zrobi za was wszystkiego, dlatego warto zaciągnąć wiedzę jak poprawnie technicznie wykonać zdjęcie i czego się wystrzegać przy pstrykaniu zdjęć.

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

 

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2051767
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
295
420
2622
1996558
2622
14829
2051767

Twoje IP: 3.230.154.129
Czas serwera: 2020-06-06 14:36:41