Baner20przykadow

Jak fotografować pary?

Czwarty z artykułów z serii „Przewodnik o pozach” napisany przez Kaspars Grinvalds z Posing App.  

W poprzednich z tej serii poznaliśmy pozy dla kobiet, mężczyzn i dzieci. W przedstawionych portretach głównym tematem zdjęcia była zazwyczaj jedna osoba oraz jej lub jego osobowość. Podczas fotografowania par chodzi bardzie o pokazanie interakcji między osobami, szczególnie skupiając się na ich uczuciach. Najprawdopodobniej są one zazwyczaj głębokie i namiętne, co sprawia, że fotografowana para wygląda wspaniale i pozytywnie. 

Ogólnie fotografia par powinna być łatwa do zaangażowania w sesji zdjęciowej. Jeśli fotografowana para jest początkującymi modelami, są nieśmiali, mają poczucie dyskomfortu, należy poprosić ich aby pokazali to co czuli kiedy spotkali się po raz pierwszy. W ten sposób wywołasz u nich emocje, które w sposób naturalny pokażesz na ich portretach.

1. Na początek łatwa poza. Para stojąc dotyka siebie twarzami (patrząc w stronę aparatu), ona trzyma rękę na jego piersi. Wykonaj fotografie blisko oraz w poziomej orientacji.

couple01  

 2. Para stoi bardzo blisko siebie, uchwyć intymne zbliżenie. Nie bój się dużego zbliżenia i cięć.

 couple02

3. Bardzo prosta i ciepła poza. Model trzyma modelkę od tyłu. Para może patrzeć prosto w obiektyw lub na siebie. Mogą się nawet pocałować w celu zwiększenia emocji.
couple03 

4. Zabawna i ciepła poza, modelka obejmuje rękoma ramiona modela. Należy zwrócić uwagę na pozycję modela, powinna być prosta i naturalna.
couple04 

5. Następny wariant z trzymającą modela od tyłu modelką. Pamiętaj, że para nie musi patrzeć prosto w kamerę. W celu uzyskania lepszych wyników para musi współdziałać ze sobą, np. rozmawiać, śmiejąc się do siebie, puszczać zalotne spojrzenia.
couple05 

6. Poza tworząca romantyczny nastrój. Najlepiej sprawdza się w otwartej przestrzeni z jakimś widokiem w tle. Wykonaj zdjęcie nieco z tyłu. Pamiętaj, że musisz być na tyle daleko od pary, aby móc uchwycić oczy każdej osoby. W przeciwnym wypadku możesz stworzyć bezosobowy pusty strzał.
 couple06

7. Znajdź jakieś wzniesienie by móc wykonać zdjęcie z góry. Wykonanie zdjęć pod rożnym kątem jest zawsze twórcze, co może sprawić, że zostaniemy nagrodzeni wspaniałymi wynikami.
couple07 

8. Inna romantyczna poza. Sprawdza się na wolnym powietrzu z jakimś widokiem w tle. Najlepiej działa kiedy sylwetki znajdują się na jasnym tle, np. zachód słońca.
couple08 

9. Łatwe do zrealizowania dla fotografii całych sylwetek. Tworzy spokojny i czuły nastrój.
couple09 

10. Śmieszna poza. Nie używaj jej tylko dla ludzi młodych. Jeśli starsza para czuje się dobrze w takiej pozie, to fotografia wypadnie dobrze. Wypróbuj różnych kadrów, pełna wysokość, pół zbliżenie, całkowite zbliżenie.
couple10 

11. Bardzo dobry sposób by pokazać uczucia spotykający się osób. Sprawdza się w zatłoczonych miejscach, takich jak najbardziej popularne miejsca spotkań w mieście, pociągach, na stacjach metra.
couple11 

12. Poza z odrobiną zabawy. Kluczowym elementem kompozycji są nogi modelki, każda noga powinna być zgięta pod różnym kątem. Kiedy modelka jest w górze, wykonaj także kilka zbliżeń.
couple12 

13. Poza pary na spacerze, która się zbliża do ciebie. Fotografuj w trybie śledzenia obiektu. W większości przypadków Twoje zdjęcia nie wyjdą dobrze z powodu ruchu nóg. Następnie wybierz najlepsze zdjęcia i prawidłowo je skadruj.
couple13 

14. Inny wariant ze spacerem. Tutaj para razem spaceruje blisko siebie i trzyma się wzajemnie. Tak jak w poprzednim przypadku wybierz najlepsze ujęcia.
couple14 

15. Nigdy nie zapominaj, że często dobre ujęcie można wykonać fotografując modeli od tyłu.
couple15 

16. Para leży blisko siebie na ziemi. Oboje opierają się na ramionach. Model może objąć delikatnie modelkę. Wykonaj zdjęcia z niskiego poziomu.
couple16 

17. Inny wariant pozy leżącej. Tym razem z małą przerwą pomiędzy nimi.
couple17 

18. Dobry przykład, aby pokazać, że dwie osoby mogą być bardzo dobrze ustawione asymetrycznie.
couple18 

19. Nieformalnie i przyjemna poza dla pary leżącej na plecach.
couple19 

20. Ciepła poza, poproś aby para usiadła na swojej ulubionej kanapie.
couple20 

21. Czasami należy wykonać kilka fotografii ciążowych. Niektóre z serii poz dla par mogą wyglądać dobrze w tego typu sytuacjach. Wystarczy pokazać małżonków i ich uczucia do jeszcze nienarodzonego dziecka.
couple21 

  

Pozwólcie, że powtórzę poprzednie stwierdzenia. Przedstawione pozy stanowią tylko punkt wyjścia. Dlatego zamiast prawdziwych fotografii zamieszczone są rysunki. Nie można i nie powinno się próbować dokładnie powtórzyć przedstawionych poz. Starajcie się pracować twórczo w zależności od warunków oraz scenariuszy.


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

 

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2051738
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
266
420
2593
1996558
2593
14829
2051738

Twoje IP: 3.230.154.129
Czas serwera: 2020-06-06 13:34:05