Baner20przykadow

Mini test - YONGNUO RF-603

calosc

Ostatnio stałem się posiadaczem wyzwalacza radiowego YONGNUO RF-603. Czy szczęśliwym to się okaże. Wczoraj wykonałem pierwsze oględziny i testy, które wypadły pozytywnie. Zestaw składa się z dwóch identycznych odbiorniko-nadajnków oraz kabla do zdalnego wyzwalania aparatu. Należy zwrócić uwagę czy kupujemy właściwy, żeby nie było płaczu. Do zestawu dołączona jest także instrukcja w języku angielskim i chińskim. Szkoda, że importer nie zadał sobie trudu przetłumaczenia paru stron.

Obawiałem się, że wyzwalacze nie będą współpracować z lampą Nissin d622 Mark II, dlatego też wystosowałem maile do różnych sklepów oferujący ten produkt. Jedni twierdził, że kategorycznie nie będzie działał inni, że działa bezproblemowo. Więc dalej byłem w punkcie wyjścia. Z pomocą przeszedł mi internet a konkretniej fora internetowe. Ich użytkownicy, też mieli podobny dylemat jak ja. Okazało się, że poprzednią wersję (Mark I ) można wyzwolić tylko za pomocą kabelka synchronizującego (PC). Natomiast Mark II można już wyzwolić za pomocą gorącej stopki. Zapraszam na małą recenzję.

wyzwalacze

Parametry techniczne producenta:

 • Częstotliwość:2,4 GHz

 • Ilość kanałów:16

 • Zasięg: do 100m

 • Zasilanie:2 baterie AAA

 • Czas czuwania: 45 godzin

 • Maksymalny czas synchronizacji:1/250 sek

 • Gniazdo synchronizacji z aparatem:jack 2,5mm

 • Gniazdo synchronizacji z lampą:gniazdo PC, gorąca stopka z przekazywaniem automatyki TTL w przypadku instalacji lampy

 • Wymiary:80 (dł.) x 30 (szer.) x 20 (wys.) mm

 • Antena:wbudowana

 • Waga: 66g

Budowa:

Obudowa wykonana jest z dobrej jakości plastiku z metalowymi elementami sanek i stopki. W górnej części mam do dyspozycji gniazdo synchronizacji z lampą (sanki), diody sygnalizacyjne, włącznik zasilania oraz klawisz wyzwalacza (testu). Na jednym z boków znajduje się gniazdo synchronizacji z aparatem jack 2,5 mm. Z tyłu znajduję się gniazdo synchronizacji z lampami błyskowymi i studyjnymi typu PC. Pod spodem znajduję się gorąca stopka (metalowa) z przekazywaniem automatyki TTL w przypadku instalacji z lampą błyskową. Całość zasilana jest dwiema bateriami typ AAA. W środku komory zasilania znajdują się cztery mikro przełączniki, które służą do ustawiania 1 z 16 kanałów.

kanaly

tyl


Test:

Platforma testowa:

Aparat: Canon 550D, lampa błyskowa Nissin d622 Mark II, wyzwalacz radiowy YONGNUO RF-603.

Tryby pracy:

 • Pilot radiowy
 • Bezprzewodowe wyzwalanie systemu lamp i aparatów
 • Bezprzewodowe wyzwalanie lamp studyjnych
 • Bezprzewodowe wyzwalanie lamp błyskowych

lampawyzwalaczZ informacji, które znalazłem w intenecie zasięg działania zestawu dochodzi do 200 metrów w terenie otwartym. Natomiast czas synchronizacji błysku wacha się od 1/200s do 1/250s.

Podsumowanie:

Dlaczego wybrałem taki zestaw? Po pierwsze kierowałem się ceną, drugim kryterium była kompatybilność z lampą błyskową Nissin d622 Mark II. Oba kryteria zostały spełnione. Dodatkowo na plus zaliczyłem to, że wyzwalacze mogą działać jako pilot radiowy. Czyli można taki zestaw potraktować jako 4 w 1. Co więcej możemy rozbudowywać w zależności o naszej kondycji finansowej o kolejne odbiorniko-nadajniki, które dostępne są w sprzedaży jako pojedyncze sztuki. Możemy też pożyczyć od innej osoby taki wyzwalacz i tym samym rozszerzyć swoją konfigurację oświetleniową. Z uwagi na fakt, że wszystkie wyzwalacze są takie same producent wymyślił automatyczną konfiguracje, która powoduje, że urządzenia automatycznie przydzielają sobie rolę nadajnika i odbiorników. Działa to bezproblemowo.
   Jakość wykonania jest bardzo dobra. Elementy są dobrze spasowane i nie trzeszczą. Niestety produkt nie jest wolny od wad. Pierwsza i najważniejsza to brak zabezpieczenia stopki przed wysunięciem z sanek. Po zamontowaniu lampy do wyzwalacza a wyzwalcza do stojaka mam już obawy czy całość nie wysunie się po odchyleniu całości do tyłu. Druga to umieszczenie konfiguracji pracy kanałów pod bateriami w postaci małych przełączników. Mało uciążliwe ale irytujące. W zasadzie ustawia się raz i zapomina do momenty aż ktoś nam wejdzie w kanał.Komentarze   

 
+1 #2 Janusz 2014-01-17 09:01
Zestaw YONGNUO RF-603 na pewno nie ma przeniesienia TTL, pozostaje tylko manual.
Cytować
 
 
0 #1 Bartek 2014-01-11 17:40
Czesc. Chce kupic jeden nadajnik i dwa odbiorniki do Canona 7D. Mam 2x lampe Youngnuo 568EX II. Powiedz mi, czy Twoj zestaw bedzie dobrze dzialac u mnie? Bedzie berzprzewodowe wyzwalanie z TTL? Czy pozostanie mi tylko maunalne ustawienie? A moze lepiej kupic zestaw Pixel Knight?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

 

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2051514
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
42
420
2369
1996558
2369
14829
2051514

Twoje IP: 72.221.164.35
Czas serwera: 2020-06-06 01:41:42