Baner20przykadow

Banki zdjęć

Banki zdjęć są miejscami, w których umieszczamy nasze zdjęcia, tak aby mogli z nich skorzystać inni użytkownicy w sposób płatny lub darmowy. W obydwu sytuacjach zawsze posiadamy prawa autorskie do zdjęcia.

W przypadków banków bezpłatnych godzimy się na rozpowszechnianie zdjęcia do różnych zastosowań np. do publikacji papierowej (foldery reklamowe, prezentacje itp.), elektronicznej (strony www,  prezentacje multimedialne itp.). Jednakże użytkownik zawsze może poprosić ciebie o udostępnienie fotografii na wyłączność. Skutkuje to najczęściej tym, że otrzymujemy odpowiednio wyższe wynagrodzenie niż za standardowe użyczenie. Dodatkowo bank zdjęć chroni nasze zdjęcia aby nie zostały użyte do promowania niewłaściwych treści np. pornografii, nienawiści rasowej itp.  

Jeśli chodzi o banki płatne to generalnie mamy identyczne prawa oraz obowiązki jak w przypadku banków darmowych. Nasze zarobki są zależne od ilości pobrań zdjęć w abonamencie lub kredytach. Aktualnie każdy z banków posiada bardzo dużą ilość zdjęć wysokiej jakości, dlatego też konkurencja dla początkujących jest bardzo duża. Największe banki przeprowadzają selekcje prac i kwalifikują zdjęcia czy mogą być przyjęte. Zazwyczaj pierwsze wysłane prace do banku odpadają w przedbiegach ale nie należy się tym zrażać. Przez taką krytykę podnosimy swoje umiejętności i możemy za jakiś czas wysłać lepsze zdjęcia.  Nie musimy ograniczać się  do jednego banku, nie każdy bank ocenia tak samo i nasze zdjęcia mogą być przyjęte. W każdym ze znaczących banków znajdziemy poradniki dla fotografów. Pokazują one jak należy wykonywać zdjęcia, w jaki sposób je przygotować dla banku oraz jakich tematów poszukuje bank.  Większość banku potrzebuje fotografii przedstawiających ludzi w różnych sytuacjach zawodowych i rodzinnych, które pokazują najlepiej jakieś emocje. Poza tym zdjęć, które przedstawiają  przedmioty codziennego użytku itd. Tematów do fotografowanie jest  bardzo dużo. Najlepiej jest się skupić na tym co najbardziej lubimy fotografować, bo to staramy robić się dobrze i tym samym nasze zdjęcia są lepsze i przez to może znajdziemy jakąś niszę.

Powodzenia.

Powiązane artykuły:

Blog
Galerie internetowe
Serwisy społecznościowe
Forum dyskusyjne
Fotograf w internecie


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

 

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2108809
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
195
212
2893
2051556
14112
16499
2108809

Twoje IP: 54.236.1.13
Czas serwera: 2020-09-27 22:47:30