Baner20przykadow

Fotografia ślubna a emocje

Fotografia ślubna a emocje

Autorem artykułu jest Pawu


Ślub i wesele, które towarzyszą połączeniu dwojga ludzi węzłem małżeńskim na całe życie są chwilami pełnymi emocji. Dobrych emocji.

Dla większości młodych ludzi będących w centrum tych wydarzeń to właśnie one stanowią podstawę, a cała oprawa jaką jest suknia ślubna, wystrój sali czy orkiestra grająca na weselu to tylko elementy, które mają podkreślać to co jest najważniejsze – miłość łączącą dwoje ludzi na całe życie. Dlatego też każdy fotograf, który wie czym jest prawdziwa fotografia ślubna zdaje sobie sprawę z tego, że najistotniejszym elementem jego pracy są ludzkie emocje.

 

W jaki sposób uwiecznić ludzkie emocje?

Wydarzeniom ślubnym towarzyszą zarówno śmiech, radość i zabawa jak i wzruszenie oraz łzy szczęścia. Zadaniem profesjonalnego fotografa ślubnego jest utrwalenie na zdjęciach zarówno jednego jak i drugiego rodzaju emocji. Jest to niezwykle trudne zadanie, które jest możliwe przy zastosowaniu zarówno różnych technik fotografowania jak i utrwalaniu stosownych momentów. Aby utrwalić wzruszenie najlepiej jest wykonać portrety osób, na których twarzach pojawiły się łzy połączone z uśmiechem lub jakiekolwiek inne objawy wzruszenia. Jak utrwalić radość i zabawę? W tym celu nie potrzeba już wyszukiwać odpowiednich twarzy ponieważ w trakcie zabawy weselnej wszyscy mają twarze pełne uśmiechu. Najlepiej zatem przedstawiać ludzi w ruchu, a do tego służą różne techniki wykonywania fotografii.

W jaki sposób oddać na zdjęciu ruch?

Intensywność zabawy można oddać na zdjęciach poprzez odpowiednie ukazanie osób w ruchu. Można w tym celu wykorzystać trzy techniki fotografowania:

- zatrzymanie ruchu – uzyskiwane poprzez wykonanie fotografii, na której główny obiekt znajdujący się ruchu jest „zamrożony”; efekt ten można uzyskać poprzez zastosowanie flesza lub bardzo krótkiego czasu ekspozycji,

- ukazanie wyraźnego obiektu poruszającego się – efekt ten jest możliwy poprzez podążanie za obiektem z wciśniętym spustem migawki; obiekt jest wtedy wyraźny, a jego otoczenie w ruchu,

- ukazanie rozmazanego obiektu na wyraźnym tle – czyli wyostrzenie na stabilne tło poruszającego się obiektu i zastosowanie długiego czasu ekspozycji.

Nie ulega wątpliwości, że sama znajomość wielu technik wykonywania fotografii ślubnej nie wystarczy do zrobienia profesjonalnych zdjęć ślubnych. Poza nimi niezwykle istotna jest umiejętność wyczucia tych właściwych momentów, które odpowiednio uwiecznione będą wracały do bohaterów wydarzenia przez całe życie.

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

 

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2051514
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
42
420
2369
1996558
2369
14829
2051514

Twoje IP: 72.221.164.35
Czas serwera: 2020-06-06 01:41:42