Baner20przykadow

Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego

Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego

Autorem artykułu jest kuba kuba


Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka, a uwiecznienie wydarzeń, które wtedy mają miejsce to wyzwanie, któremu nie sprosta każdy fotograf. Właściwy wybór fotografa jest trudny, ale dzięki poniższym wskazówkom podejmiecie właściwą decyzję.

 

 

Kiedy podejmowaliście decyzję o wzięciu ślubu, z pewnością nie byliście świadomi ogromu zadań, przed jakimi stoicie. Zarezerwowanie sali, wybranie zespołu muzycznego, menu, zaproszenie gości i jeszcze wiele, wiele innych rzeczy. Fotograf ślubny to tylko jeden z elementów udanego wydarzenia, ale niezmiennie ważny. To on je uwieczni i dzięki niemu będziecie mieli pamiątkę, do której będziecie wracali przez całe życie. Oto kilka wskazówek, jak wybrać dobrego fotografa.

Po pierwsze, jakość!!! Przejrzyjcie starannie całość portfolia, z każdej części wesela: przygotowań, ceremonii w kościele/USC, przyjęcia i pleneru. Zwracajcie uwagę, czy zdjęcia są na podobnym poziomie wykonania. Zdarza się czasami, że fotografowie umieszczają w portfolio jedynie najlepsze zdjęcia, np. po jednym z każdego wesela. Dlatego dobry fotograf posiada bloga, na którym umieszcza po kilkadziesiąt zdjęć z każdego wesela.

Po drugie cena. Najlepsi fotografowie mają stawki przekraczające 5 tyś złotych, są też tacy, którzy zrobią ślub za mniej niż 1 tyś. Nie ma sensu przepłacać, ale trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 1,5 do 3 tyś, jeżeli chcecie mieć pewność zdjęć na dobrym poziomie.

Po trzecie, nie bierzcie wujka/brata/cioci, która robi zdjęcia amatorsko (może i nawet ładne). W czasie wesela będzie musiała podzielić czas pomiędzy zabawę a pracę - co spowoduje, że nic nie wyjdzie ani z tego, ani z tamtego.

Po czwarte, wybierajcie fotografa, którego styl najbardziej wam pasuje.

Po piąte, warto popytać wśród znajomych, kogo mogą polecić.

Ale przede wszystkim pamiętajcie, że to Wasze święto i Wy jesteście najważniejsi.

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

 

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2051481
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
9
420
2336
1996558
2336
14829
2051481

Twoje IP: 3.235.172.213
Czas serwera: 2020-06-06 00:28:55