Baner20przykadow

O co zapytać fotografa ślubnego przed podpisaniem umowy?

O co zapytać fotografa ślubnego przed podpisaniem umowy?

Autorem artykułu jest Pawu


Wybór fotografa ślubnego to czasochłonny i trudny proces jednak kiedy już wytypuje się tego, który robi najpiękniejsze zdjęcia ślubne w odpowiedniej cenie to trzeba jeszcze dowiedzieć się o nim kilku rzeczy zanim podpisze się umowę. Nawet najlepszy fotograf może pracować na warunkach, które nie będą odpowiadały Parze Młodej.

 

Po oglądnięciu pięknych zdjęć z dotychczasowych realizacji, uzgodnieniu wspólnego terminu i ceny warto jeszcze usiąść razem z fotografem i zadać mu kilka bardzo ważnych pytań, które ostatecznie zdecydują o tym czy podpisze się z nim umowę.

WAŻNE PYTANIA

1. Czy fotograf posiada uprawnienia do wykonywania zdjęć w kościele? - to bardzo ważne ponieważ wiele jest parafii (nie wszystkie), które nie dopuszczają przed ołtarz fotografów, którzy nie ukończyli stosownego szkolenia.

2. Co jest wliczone w cenę realizacji zlecenia? - chodzi o ustalenie godzin w jakich fotograf wykonuje zdjęcia, ilości dni wesela, w jakiej formie dostanie się wykonane zdjęcia ślubne oraz jakiej mniej więcej ich ilości można się spodziewać, czy w cenę wliczona jest sesja w studio lub w plenerze itp.

3. Jak długo trzeba czekać na gotowe zdjęcia ślubne? - tego rodzaju informacja (wraz z konkretnymi datami i ewentualnymi karami za opóźnienia) powinna być umieszczona w podpisywanej umowie.

4. Czy fotograf posiada zastępczy sprzęt fotograficzny i czy sam posiada zastępcę? - co prawda w jego interesie leży zaopatrzenie w taką ilość sprzętu żeby być gotowym na każdą sytuację, ale lepiej też zwrócić na to uwagę – to tylko jedna okazja na wykonanie zdjęć i szkoda byłoby ją stracić przez błąd fotografa. W razie jego poważnej choroby dobrze by było gdyby miał zastępcę.

5. Pytania odnośnie sesji w plenerze lub studio. - czy ma studio i czy daje swobodę wyboru miejsca na sesje plenerowe bądź czy ma jakieś ciekawe propozycje w tym temacie.

Fotografia ślubna powinna być zrealizowana dokładnie tak jak tego oczekuje Młoda Para niezależnie od różnych nieprzewidzianych przypadków czy sytuacji. Każdy fotograf ślubny powinien być przygotowany dokładnie na każdą ewentualność – warto to zweryfikować zadając pytania jeszcze przed podpisaniem umowy. Dzięki temu uniknie się przykrych rozczarowań. Jeśli jakaś odpowiedź fotografa nie odpowiada Parze Młodej to nawet jeśli wykonuje on najpiękniejsze zdjęcia to nie warto podpisywać umowy ponieważ nie ma się pewności, że fotografia ślubna Kraków będzie zrealizowana tak jak się tego oczekuje.

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

 

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2051626
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
154
420
2481
1996558
2481
14829
2051626

Twoje IP: 3.235.172.213
Czas serwera: 2020-06-06 02:14:46