Baner20przykadow

Wesele – fotografować czy nie?

Wesele – fotografować czy nie?

Autorem artykułu jest Michał Pieróg


O ile nikt nie ma wątpliwości po co fotograf ślubny i uwiecznianie tej uroczystości, to wesele może budzić już większe wątpliwości. Fotograf ślubny zawsze może uchwycić coś na zdjęciach czego z pewnością nie chce się mieć w rodzinnym albumie.

 

fotografia ślubnaFotografia ślubna to cos nad czym panujemy – wiemy jak się ustawić, pozować i uśmiechnąć. Fotograf ślubny też nam pomoże – zasugeruje zwłaszcza przy ujęciach grupowych kto gdzie ma stanąć albo usiąść, tak by wyglądało to dobrze. Fotografia ślubna to ład, harmonia i porządek, a w przeciwieństwie do niej zdjęcia przedstawiające wesele to żywioł. Fotograf ślubny nigdy nie wie tak do końca czego się może spodziewać w trakcie wesela. Oznaczać to może między innymi odporność weselników na wzmożone konsumowanie napojów wyskokowych. Czy nieznający możliwości konsumpcyjnych fotograf ślubny powinien starać się zrobić maksymalnie dużo zdjęć na samym początku, już przy degustacji rosołu? Z drugiej strony mało kto wychodzi dobrze na zdjęciach w trakcie jedzenia – doświadczony fotograf ślubny zdaje sobie z tego sprawę. Może lepiej zapytać dyskretnie kogoś o to czy goście mają mocne głowy i ewentualnie niech fotograf ślubny jak najszybciej uwieczni te, które dobrze nie rokują.

Poza tym wesele to nie tylko jedzenie. To też tańce i, jeśli młoda para sobie tego życzyła, także tradycyjne gry i zabawy. To doskonałe okazje do tego, by fotograf ślubny wykazał się swoim talentem i uwiecznił w ich trakcie weselników. Warto robić tu jak najwięcej zdjęć, tak by było co eliminować i by móc wybrać te najlepsze zdjęcia. Mało komfortową sytuacją jest ta, gdy kogoś fotografii nie ma w albumie ślubnym, bo na wszystkich ujęciach wyglądał nieciekawie. Lepiej mieć tu za dużo niż za mało ujęć, zwłaszcza że w dobie aparatów cyfrowych, nie ma problemu z brakiem klisz. Fotograf ślubny może po prostu te mniej udane zdjęcia skasować. Nie będzie żadnego śladu po naszych głupich minach i mało trafionych portretach.

Stałym elementem, który nadaje kolorytu zdjęciom, są dzieci obecne na ślubie i weselu. Fotograf ślubny nie musi ich długo namawiać do tego, by mu pozowały. Takie dzieci są pełne energii, a pozowanie traktują jako kolejną zabawę i atrakcję, którą mają na weselu. Każdy fotograf ślubny to powie – dzieci nie pytają o to jak wyszły albo nie martwią się o to czy przypadkiem nie wyglądają grubo. Są bardzo wdzięcznym obiektem do fotografowania, a zdjęcia z nimi to ozdoba albumu ślubnego.

---

 

Impala

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

 

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2051514
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
42
420
2369
1996558
2369
14829
2051514

Twoje IP: 72.221.164.35
Czas serwera: 2020-06-06 01:41:42