Baner20przykadow

Profesjonalna fotografia ślubna - sztuka nie taka prosta. Czyli jak wybrać odpowiedniego fotografa ślubnego?

Profesjonalna fotografia ślubna - sztuka nie taka prosta. Czyli jak wybrać odpowiedniego fotografa ślubnego?

Autorem artykułu jest Krzysztof Bezubik


Wybór profesjonalnego fotografa ślubnego jest niezwykle trudny, jednak warto poświęcić na to chwilę, żeby później móc się cieszyć pięknymi zdjęciami ślubnymi. Na co jednak należy zwrócić uwagę, żeby nie popełnić błędu i nie odczuć straty pieniędzy?

 

Najważniejszy dzień w życiu coraz bliżej, a Ty zastanawiasz się kto zrobi Wam piękne i niezapomniane zdjęcia. Wyborów jest wiele począwszy od rodziny, poprzez znajomych, albo gości weselnych. Jednak warto uwzględnić możliwość wyboru profesjonalisty. Jeżeli chcecie mieć oryginalne zdjęcia ślubne w niepowtarzalnym stylu odpowiedź jest prosta. Jednak jak pokazuje niekiedy życie profesjonalista może okazać się nie do końca profesjonalny. Na co więc warto zwracać uwagę wybierając fotografa ślubnego?

Fotografia ślubna - cena a jakość

Fotografia ślubna to dziedzina, która wciąż się rozwija. Zauważa się także duże zainteresowanie wśród odbiorców usług fotograficznych. Para młoda chce mieć piękne zdjęcia z najważniejszego dnia w życiu, ale chce mieć także pewność, że zdjęcia których wykonanie powierza fotografowi ślubnemu rzeczywiście spełnią ich oczekiwania. W dobie cyfryzacji każdy może zostać fotografem, jednak czy tylko dobry aparat wystarczy? Profesjonalne zdjęcia ślubne muszą być poparte wieloletnim doświadczeniem. Nie warto wierzyć osobom oferującym swoje usługi ślubne za 600 zł, bądź chcącym zrobić to zupełnie za darmo. Możemy być wtedy pewni, że fotografie ślubne nie zaskoczą niczym pozytywnym. Za dobrego fotografa trzeba po prostu zapłacić, ponieważ w tej branży cena za usługę idzie w parze z jakością. Oczywiście przy tak dużych wydatkach na wesele kolejny w granicach 2000 zł może wydać się nazbyt obciążający, jednak wart swojej ceny, bo to właśnie zdjęcia zostają na dłużej i przywołują wszystkie wspomnienia związane z tym pięknym dniem.

Fotografia Ślubna Białystok

Fotograf ślubny - kiedy wybierać?

Fotografom ślubnym warto przyjrzeć się wcześniej i nie odkładać jego wyboru na ostatnią chwilę, szczególnie jeśli zależy Wam na profesjonalnych zdjęciach ślubnych. Każdy fotograf posiada swoją stronę internetową, dzięki której można zapoznać się z jego portfolio i ocenić umiejętności. Dopiero porównanie jakości zdjęć z ich ceną pozwoli wybrać najlepszego. Warto się spieszyć, ponieważ przodujący w tej branży mają zarezerwowane terminy na rok z góry.

Zdjęcia ślubne - co jest istotne?

Doświadczenie, ciekawe portfolio, dobra strona internetowa są ważne, ale warto zwrócić uwagę na warsztat, czyli sprzęt jaki fotograf posiada oraz jak nim operuje. Obowiązkiem jest by miał podczas realizacji reportażu ślubnego wyposażenie w podwójnej ilości na wypadek awarii. Takie podejście fotografa świadczy o jego profesjonalizmie oraz zabezpiecza parę młodą przed straceniem pieniędzy, a co najważniejsze chwil, które można byłoby w tym czasie uchwycić. Zmiana warunków panujących w otoczeniu, fotografowanie w różnych okolicznościach może przysporzyć fotografowi wiele problemów jeśli nie ma doświadczenia i wiedzy fotograficznej. Dodatkowo warsztat fotografa jest niezwykle przydatny podczas, gdy wykonywane są zdjęcia plenerowe. Para młoda oczekuje niezwykłej sesji w niezwykłej scenerii. Takie realizacje związane są z szybką oceną otoczenia i uchwyceniem jak najlepszego światła w jak najktórszym czasie, stąd konieczność biegłego rozumienia sprzętu i dostosowania jego do zmiennych warunków. Żaden profesjonalista nie robi zdjęć na trybie automatycznym! Kreatywność, elastyczność i mnogość rozwiązań jest wartością dodaną, ale żeby tą wartość wydobyć należy posiadać umiejętności operowania sprzętem fotograficznym. Profesjonalny fotograf ślubny to doskonały wybór, a zdjęcia z najważniejszego dnia w Waszym życiu na pewno będą piękną pamiątką.

Warto mieć piękne zdjęcia ślubne!

---

 

Fotografia Ślubna Białystok Krzysztof Bezubik Photography

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

 

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2051626
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
154
420
2481
1996558
2481
14829
2051626

Twoje IP: 3.235.172.213
Czas serwera: 2020-06-06 02:14:46