Baner20przykadow

Jak zrobić zdjęcie dziewczynie?

Przewodnik po pozach: 21 przykładów póz jakie powinieneś spróbować podczas fotografowania kobiet. Jest to pierwszy z artykułów z serii „Przewodnik o pozach” napisany przez Kaspars Grinvalds z Posing App.

Jeśli kiedykolwiek zabraknie Ci pomysłu, kreatywności lub po prostu będziesz potrzebować kilku wskazówek  podczas fotografowania modelek, możesz użyć poniższej ściągawki. Wielu profesjonalnych fotografów stosuje podobne techniki podczas przygotowania i samej sesji zdjęciowej.

Wybrane pozy dla modelek należy potraktować jako początkowe odniesienie.  Radzimy obejrzeć pozy wraz z modelka zwłaszcza jeżeli jest ona osobą początkującą. Podczas sesji zdjęciowej, nie wahaj się omawiać  tematu, który chcecie razem stworzyć. Okazuje się to bardzo pomocne oraz oboje poczujecie się pewniej w tym co robicie.

posing-photographing-female-models01

 

DARMOWY kurs:

Jak fotografować kwiaty

1. Na początek zacznijmy od bardzo prostego portretu. Modelka patrzy przez swoje ramie. Zauważmy jak przedstawiana pozycja może być interesująca jeśli wykonamy zdjęcie z różnych perspektyw.
 
posing-photographing-female-models02
2. W fotografii portretowej, ręce nie są zwykle widoczne lub przynajmniej nie dominują na zdjęciach.  Jednakże, zdjęcie nabierze innego charakteru jeśli poprosisz modelkę aby zaczęła bawić się rękami i próbowała różnego ułożenia dłoni wokół twarzy. 

 posing-photographing-female-models03

3. Dobrze jest zapoznać się z zasadami kompozycji np. z regułą trójpodziału. W podobny sposób można tworzyć fotografie korzystając z przekątnych. Należy pamiętać, że nie zawsze aparat musimy trzymać w pozycji poziomej. Nie bójmy się go przechylać, w ten sposób możemy uzyskać ciekawe i niezwykłą perspektyw.

 posing-photographing-female-models04
4. Siedząca poza niezwykle miła i ładna.  Kolana muszą się stykać. Zdjęcie należy wykonać nieco z góry.
 posing-photographing-female-models05
5. Modelka leży na podłożu. Jest to pozycja otwarta a za razem pociągająca. Wykonując zdjęcie musisz zniżyć się do poziomu modelki i dopiero wykonać zdjęcie
 posing-photographing-female-models06
6. Inne ustawienie pozycji leżącej. Ręce modelki mogą być uniesione lub położone na ziemi. Zdjęcia tego typu najlepiej wykonywać na zewnątrz, na trawie, wśród kwiatów itp.
 posing-photographing-female-models07
7. Następna prosta poza. Leżąc na trawie przemieszczaj się wokół modelki. Poproś ją aby zmieniała położenie ciała, głowy, pozycje rąk.
 posing-photographing-female-models08
  1. Inną łatwą a zarazem uroczą pozą jest leżenie na plecach z ugiętymi kolanami. Spróbuj różnego ułożenia rąk i nóg. Pamiętaj aby zawsze skupiać uwagę na oczach modelki.

 posing-photographing-female-models09
 9. Bardzo przyjemna poza. Spróbuj pracować z modelką w różnych sceneriach np. na plaży, łące, łóżku itp. Wykonaj zdjęcie nisko skupiając ostrość zdjęcia na oczach modelki.
 posing-photographing-female-models10
10. Urocza i łatwa poza modelka siedzi na podłożu.
 posing-photographing-female-models11
11. Następna prosta i przyjemna dla oka poza. Modelka siedzi na ziemi. Spróbuj sfotografować modelkę pod różnym kątem oraz z różnych kierunków.
 posing-photographing-female-models12
12. Poza, która potrafi pokazać w bardzo ładny sposób figurę modelki. Wykonaj zdjęcia pod światło (z tylnym oświetleniem), wtedy sylwetka jest ciemniejsza co pozwala wydobyć kształt sylwetki.
 posing-photographing-female-models13
13. Prosta i klasyczna poza. Poproś modelkę aby wyginała ciało w rożne strony oraz zmieniała pozycję rąk i głowy. Pozwól jej improwizować z ułożeniem rąk i ciała.
 posing-photographing-female-models14
14. Następna prosta i elegancka poza. Modelka delikatnie przekręca ciało w bok. Ręce trzyma w tylnych kieszeniach spodni.
 posing-photographing-female-models15
15. Pozycja lekko pochylona do przodu, może mieć atrakcyjny charakter ze względu na gesty. W subtelny sposób podkreślona jest górna część ciała.
 posing-photographing-female-models16
16. Zmysłowa poza. Modelka trzyma skrzyżowane ręce nad głową. Wyciągnięte ręce podkreślają sylwetkę modelki. Poza najlepiej wygląda na wysportowanych sylwetkach.
 posing-photographing-female-models17
17. Następna poza ukazująca ładną sylwetkę modelki. Poproś modelkę żeby delikatnie i powoli obracała się w jedną lub drugą stronę oraz zmieniała położenie rąk, głowy i kierunek patrzenia.
 posing-photographing-female-models18
18. Poza relaksacyjna. Modelka oparta jest plecami o ścianę. Pamiętaj, że modelka może wesprzeć się o ścianę nie tylko plecami ale także rękoma, nogą.
 posing-photographing-female-models19
19. Poza adresowana do modelek o smukłej atletycznej budowie. Ciało modelki powinno być wygięte w kształcie litery „S”. Natomiast ręce powinny być luźno ułożone wzdłuż ciała podczas gdy cały ciężar ciała przeniesiony jest tylko na jedną nogę.
 posing-photographing-female-models20
20. Jest to odmiana poprzedniej pozy. Poproś modelkę żeby powoli zmieniała pozycję ciała. Kiedy uznasz, że poza którą prezentuje jest dobra poproś, żeby na chwilę się zatrzymała a Ty wykonaj serię zdjęć. Powtórz to kilka razy.
 posing-photographing-female-models21
21. Absolutnie romantyczna i delikatna poza. Modelka przytrzymuje jakiś materiał np. chustę, apaszkę. Pamiętaj, że plecy niekoniecznie muszą być całkowicie odkryte. Czasami tylko lekko odkryte ramiona wyglądają równie pięknie.

Przedstawione w artykule pozy należy traktować jako wyjściowe. Mam nadzieję, że dzięki wskazówką wykreujesz nowe pozy oraz wymyślisz nowe scenariusze sesji. Każda z poz może mieć wiele wariantów. Próbuj fotografować pod różnymi kątami, zmieniaj pozycję aparatu. Poproś modelkę o zmianę położenia ciała, rąk, głowy, nóg, itp.

Po prostu staraj się być kreatywny aby osiągnąć oczekiwany rezultat w kreowaniu danej pozy.

Powiązane artykuły:

Jak fotografować dzieci?

Jak fotografować parę młodą?

Jak fotografować mężczyzn?

 

DARMOWY kurs:

Jak fotografować kwiaty

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

logo gray

 

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2379323
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
249
210
1725
2324953
7312
15261
2379323

Twoje IP: 3.236.50.79
Czas serwera: 2022-05-19 21:48:20