Baner20przykadow

Jak fotografować parę młodą?

Szósty z artykułów z serii „Przewodnik o pozach” napisany przez Kaspars Grinvalds z Posing App.
Poprzednio z serii zaprezentowaliśmy pozy dla kobiet, mężczyzn, dzieci, par i grup osób. W tym artykule przyjrzymy się wydarzeniu jakim jest ślub.

Należy zaznaczyć na początku, że wesela są tematem, którym zajmuje się wiele zawodowych fotografów. Wykonanie zdjęć ślubnych obejmuje o wiele więcej poz niż 21, które przedstawimy w tym artykule. Celem artykułu jest przekazanie pewnych początkowych wskazówek oraz pomysłów jak sfotografować młodą parę.
 

 

1. Welon to wspaniały dodatek panny młodej i pozwala na wykonanie portretu z bardzo bliska. W tym przypadku użyj ręcznego ostrzenia skupiając się na oczach w przeciwnym przypadku automat skupi się na fakturze welonu.
posing-guide-weddings-01

 

2. Bardzo dobrą okazją do zdjęcia jest sfotografowanie panny młodej lub państwa młodych we wnętrzu samochodu.

posing-guide-weddings-02 

 

3. Romantyczny i namiętny pocałunek to typowa poza dla nowożeńców. Zdecydowanie spróbuj uchwyci parę młodą koncentrują ostrość na oczach.
posing-guide-weddings-03

 

4. Bardzo łatwy rodzaj pozy. Nowożeńcy prosto i naturalnie obejmują siebie a ich policzki dotykają się nawzajem. Należy uważać aby bukiet był umieszczony we właściwym miejscu a ich oczy były skierowane w stronę obiektywu.
posing-guide-weddings-04

 

5. Kolejnym piękną poza stanowi obejmujący pan młody panią młodą od tyłu. Nowożeńcy będą wyglądać romantycznie jeśli będą patrzeć na siebie lub też gdy się pocałują.posing-guide-weddings-05

 

6. Wystarczy niewielka zmiana poprzedniej pozy, zachowując bliskość nowożeńców aby wykonać kolejne zdjęcie z góry.
posing-guide-weddings-06

 

7. Na weselach nie można się pomylić prosząc parę młodych aby się pocałowali gdy wystąpi odpowiedni moment. Generalnie młodzi nie będą narzekać z tego powodu.
posing-guide-weddings-07

 

8. Jeśli jest to możliwe wykonaj kilka zdjęć na zewnątrz z dystansu pokazując trochę otwartej przestrzeni w tle.
posing-guide-weddings-08

 

9. Absolutnie prosta i bardziej formalna poza pokazująca spokój i kameralny nastrój.
posing-guide-weddings-09

 

10. Pan młody trzyma swoją żonę w ramionach, jednakże należy uważać na kąt wykonywania zdjęć oraz aby obie twarze były widoczne.
posing-guide-weddings-10

 

11.Poprzednia poza wygląda także atrakcyjnie kiedy wykonamy zdjęcia z mniejszej odległości.
posing-guide-weddings-11

 

12. Bezwzględnie aktorska poza. Panna młoda w objęciach pana młodego. Jeśli nowożeńcy pracują ze sobą może to przynieść dobre rezultaty.
posing-guide-weddings-12

 

13. Wesela nie muszą być w całości poważne. Nie bój się poprosić nowożeńców o to, żeby zdjęli buty i trochę pobiegali. Ty w tym momencie wykonaj kilka ujęć.
posing-guide-weddings-13

 

14. Nie zapomnij także o możliwościach jakie daje fotografowanie z tyłu.
posing-guide-weddings-14

 

15. Zabawne pozy można uzyskać podczas pocałunków nowożeńców. Zwróć uwagę aby suknia układała się swobodnie i naturalnie oraz aby nogi pana młodego nie deptały sukni.
posing-guide-weddings-15

 

16. Przepiękna poza dla panny młodej. Panna młoda siedzi na ziemi lub na jakim stołku z suknią rozłożoną wokół niej. Wykonaj zdjęcia z góry zwracając uwagę aby panna młoda patrzyła trochę w twoją stronę.
posing-guide-weddings-16

 

17. Zabawna i prosta poza – nowożeńcy stukają się kieliszkami do szampana. W celu wykonania bardziej kreatywnego ujęcia podjedzmy, skupiając się na kieliszkach a młodych pozostawiając niewyraźnych.
posing-guide-weddings-17

 

18. Kolejny kreatywny sposób aby pobawić się głębią ostrości. Użyj możliwie najszerszego otworu przesłony. Ustaw pana młodego z tyłu w pewnej odległości od panny młodej. Skoncentruj się na pannie młodej zostawiając pana młodego poza głębią ostrości.
posing-guide-weddings-18

 

19. Taniec to kolejna obowiązkowa fotografia. Wykonaj zdjęcia pary młodej skierowanej w stronę obiektywu. W ten sposób obie twarze będą widoczne. Ewentualnie mogą patrzeć na siebie.
posing-guide-weddings-20

 

20. Aby osiągnąć kreatywne wyniki nie musimy się koncentrować tylko na młodej parze. Istnieje wiele ciekawych obiektów, które należy uwiecznić czyniąc później album ze zdjęciami o wiele atrakcyjniejszym. Tak więc wykonaj zdjęcia pojedynczym obiektom. Przykładem może być: bukiet panny młodej, biżuteria, odzież, kieliszki do szampana, obrączki, elementy dekoracyjne samochodu, itp.
posing-guide-weddings-19

 

21. Na koniec nie zapominaj o postprodukcji. Wykorzystują kilka zdjęć z wesela wykonaj mały kolaż. Wybierz do niego tylko niektóre obiekty lub rośliny z innych zdjęć łącząc je w taki sposób aby zrównoważyć efekt końcowy. Użyj podobnych filtrów lub po prostu zamień zdjęcia na czarno – białe. Takie kolaże są miłe dla oka.
posing-guide-weddings-21

 

A ponadto zajrzyj do innych artykułów a zwłaszcza tych o fotografowaniu par. Wiele z przedstawionych tam poz może także wykorzystać na weselu. Jednocześnie popatrz na artykuły mówiące o fotografowaniu kobiet i mężczyzn bo tam także znajdziesz wiele inspiracji do wykonania portretów.

Artykuły powiązane:

Jak fotografować dzieci?

Jak fotografować mężczyzn?

Jak zrobić zdjęcie dziewczynie?


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

 

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2051744
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
272
420
2599
1996558
2599
14829
2051744

Twoje IP: 3.230.154.129
Czas serwera: 2020-06-06 13:49:38