Baner20przykadow

Blog

1165446 blog 1

Blog jest formą strony internetowej skupionej bardziej na treści niż na zdjęciach (galeriach zdjęć) W sieci możemy spotkać systemy blogowe, które pozwolą (zazwyczaj za darmo) na założenie i prowadzenie własnego bloga.

Główną formą prezentacji jest np. przedstawienie własnego zdjęcia i dodanie do niego komentarza, który może opisywać miejsce gdzie zostało zrobione zdjęcie, sposób wykonania, jakie emocje są z nim związane lub inne treści, które pozwolą lepiej zrozumieć zdjęcie. Duża ilość fotografów zawodowych i amatorów prowadzi blog. Szuka w ten sposób kontaktu większą rzeszą odbiorców. Przedstawia w nich różne poradniki, udostępnia filmy instruktażowe, wysyła darmowe ebook'i wszystko po to żeby zachęcić internatów fotografów do częstego zaglądania na ich strony. 

Pytanie czy warto? Myślę, że tak. Każda forma prezentowania swoje twórczości jest pożądana. Dodatkowo jeśli zamierzamy produkować i sprzedawać własne materiały np. e-booki, videocasty lub całe kursy o fotografii. Jednakże, żeby coś z tego było blog należy prowadzić bardzo starannie oraz regularnie. Ważne jest aby internauci do nas powracali i znajdowali coś pożytecznego co ich rozwija a także powiedzieli o naszym blogu znajomym. Blog powinien nas pokazywać jako profesjonalistę, by ugruntować naszą wiedzę. Powoli to nam na uwiarygodnić się na rynku.

Przykłady poniżej pokazują strony dwóch polskich blogerów oraz jednego zagranicznego. Wszyscy oni wykorzystują właśnie blog do promowania swoje osoby oraz produktów.

 

Zdjęcia: www.sxc.hu

Przykłady stron

blog Pawła Syrjusa

blog Jacka Sikory

blog Davida duChemin, autora książek "Język fotografi", "Poza kadrem", "W kadrze"

Powiązane artykuły:

Galerie internetowe
Serwisy społecznościowe
Banki zdjęć
Forum dyskusyjne
Fotograf w internecie


Komentarze   

 
0 #1 Amelia23314 2015-09-02 11:27
Świetny wpis, oby takich więcej! Czy jest
możliwość dodania się do mailingu?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2787468
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
637
569
3502
2728074
11887
33714
2787468

Twoje IP: 34.73.146.126
Czas serwera: 2024-06-16 12:08:28