Dzięki Internetowi i fotografii cyfrowej możemy znaleźć w sieci wiele ciekawych stron, na których publikowane są zdjęcia. Sama wyszukiwarka Google pozawala szukać zdjęć na dany temat. Jednakże nie jest to źródło inspiracji czy czerpania jakiejkolwiek nauki. Lepiej posłużyć się wyspecjalizowanym serwisami lub też odwiedzić strony mistrzów fotografii (zapraszamy do działu Mistrzowie). Każda taka strona jest wykonana na najwyższym poziomie ponieważ stanowi port folio fotografa, który umieszcza tam swoje najlepsze zdjęcia.
Po drugiej stronie barykady są amatorzy, skupiający się wokół czasopism poświęconych fotografii, jak np. Digital Camera Polska, FOTO, Foto Kurier, Digital Foto Video. Na łamach tych portali znajdują się galerie zarejestrowanych użytkowników, którzy to wystawiają tam swoje zdjęcia pod ocenę. Przeglądając galerię można natrafić na bardzo interesujące i inspirujące fotografie. Najlepiej rozpocząć od tych, które są najwyżej ocenia i poddać je własnej ocenieJ. W komentarzach do zdjęcia też można przeczytać co innym się podoba lub też nie. Jednak nie podchodźmy do tego jak do wyroczni, każdy wypowiada swoją opinie i możemy się z tym zgodzić lub nie.
Fajnym miejscem na naukę fotografii jest strona YouTube , na której są publikowane całe lekcje o technikach fotografii. (Zapraszam do sekcji Wideo Poradniki)
Książki to najstarsza forma zdobywania wiedzy i chyba najpraktyczniejsza. Jednakże na rynku jest wiele książek traktujących o fotografii. Nie należy kupować pierwszej z brzegu książki. Niekiedy wydawnictwa nie przykładają się do traci zawartych w książkach a czasami treści wprowadza czytelnika w błąd. Skupmy się najlepiej na technice fotografowania wybierzmy kilka książek, przejrzyjmy je i kupmy tę która mówni naszym językiem, zagwarantuje to nam, że wiedza w niej zawarta będzie wykorzystana w całości.
Ze swojego doświadczenia mogę polecić wydawnictwo Galaktyka i Helion.
Czytaj więcej...